Vítání jara,velikonoce

Kdy: sobota 31.března 2018 od 10 do 18 hodin

Kde: Zámecký statek Újezd nade Mží, 14 km od Plzně

Program:

  • řemeslný jarmark
  • mobilní planetárium - Ve vesmíru
  • vystoupení folklórní skupiny Máj z Blatnic
  • šermířské vystoupení skupiny Český lev
  • farmářova jarní stezka plná zvířat
  • život Keltů u keltských stavení na konci farmy
  • velikonoční dílničky
  • včelařství
  • tanec,hudba, zábava
  • jízda na koni

Tvoříme velikonočně...

Oslavy jara,zábava, tanec, zpěv,mláďata,kraslice,pomlázka...

Velikonoční oslavy jara na Zámeckém statku Újezd nade Mží, 14 km od Plzně.Otevření farmářovy stezky plné zvířat ve velikonočním kabátu.Dobrou náladu zažijeme s folklórní skupinou Máj z Blatnic.Šermíři nám zvednou bojovný adrenalin díky šermířským soubojům. Procházkou po areálu spatříme řemeslné stánky s krásnými produkty.Během dne si ochutnáme delikatesy - křepelky plněné velikonoční nádivkou a jiné dobroty.Můžeme se svézt na koni a vytvořit si v dílničkách velikonoční dárek.Ukázky ze života  Keltů se skupinou Menhir spatříme u keltských stavení na konci farmy. Nahlédneme do chaloupky, kde uvidíme, jak se u nás žilo v dřívějších dobách.Výstava 100. let zemědělství v Čechách představí hospodaření sto let zpět včetně zemědělských strojů. Pozor-můžeme si podojit kravičku na trenažéru jménem Anděla. A co dál - mobilní planetárium s jarní tématikou pro děti a dospělé.Přijďte se podívat,co se děje ve vesmíru. Těšíme se na vás.
Vstupné: děti do 3 let zdarma, od 4 let : 40,-Kč; dospělí: 80,-Kč.

Táborový život Keltů se návštěvníkům otevře na konci farmy u keltských stavení. Divadelně šermířská skupina MENHIR  uskuteční jarní obřad Keltů ve 14 hodin - připojte se a užijte si tento výjimečný zážitek.
Dále spatříte výstavku vybavení,ukázku šperků na keltské motivy. Můžete se nechat ozdobit keltským účesem, zasoutěžit si  v dobovém stylu.Pojďte si užít čas v keltském duchu.

Program akce 31.3. 2018

Vítání jara, velikonoce a křepelčí hody

10.00 Po celý den putování po velikonoční farmě; jízda na koni;řemeslné trhy;křepelčí hody;občerstvení, muzika, Keltové z MENHIRU a jejich program v keltském obydlí na konci farmy, Chaloupka Jak se dříve žilo, výstava 100. let hospodářství v Čechách; včelařství, tombola, velikonoční výstava, velikonoční dílny

11.00 Folklórní vystoupení skupiny Máj z Blatnic

12.00 - 15.00 Mobilní planetárium - 3D jarní putování vesmírem; začátek každých cca 20 min od 12 do 15 hodin

13.00 Šermíři ČESKÝ LEV, nové vystoupení Krčma

13.30 Folklórní vystoupení skupiny Máj z Blatnic

14.00 MENHIR, keltské vystoupení skupiny Menhir s jarním obřadem, Pozor vystoupení je na farmě vzadu u keltského stavení

15.30 Šermíři ČESKÝ  LEV, nové vystoupení Krčma

 

Změna programu možná dle aktuálních podmínek.

 

Přidat element