Vítání jara a křepelčí hody

Kdy: sobota 11.dubna 2020 od 10 do 18 hodin

Kde: Zámecký statek Újezd nade Mží, 14 km od Plzně

Ohlédnutí za minulou akcí v roce 2019

Program:

 • řemeslný jarmark
 • Divadlo Letadlo - představení V korunách stromů
 • vystoupení folklórní skupiny Máj z Blatnic
 • šermířské vystoupení skupiny Český lev
 • Muzikant Jan Venas ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.
 • farmářova jarní stezka plná zvířat
 • život Keltů u keltských stavení na konci farmy - skupina MENHIR
 • velikonoční dílničky
 • včelařství
 • tanec,hudba, zábava
 • jízda na koni

Program:

11.00    Vystoupení folklórní skupiny MÁJ z Blatnic  doba trvání cca 60 min. - nádvoří
12.00    Šermířské vystoupení skupiny Český lev doba trvání cca 30 min. - nádvoří
12.30    Muzikant Jan Venas ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.
13.00    Keltské vystoupení skupiny Menhir  doba trvání cca 30 min. - na konci farmy ( Menhir vystupuje úplně na konci farmy u keltských domečků)
13.30    Muzikant Jan Venas ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.
14.00    POHÁDKA pro děti, Ke korunám stromů,divadlo Letadlo 45 min. - nádvoří
14.45    Muzikant Jan Venas ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.
15.00   Šermířské vystoupení skupiny Český lev - nádvoří 
15.30   Muzikant Jan Venas ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.

Tvoříme velikonočně...

Oslavy jara,zábava, tanec, zpěv,mláďata,kraslice,pomlázka...

Velikonoční oslavy jara na Zámeckém statku Újezd nade Mží, 14 km od Plzně.Otevření farmářovy stezky plné zvířat ve velikonočním kabátu.Dobrou náladu zažijeme s folklórní skupinou Máj z Blatnic.Šermíři nám zvednou bojovný adrenalin díky šermířským soubojům. Procházkou po areálu spatříme řemeslné stánky s krásnými produkty.Během dne si ochutnáme delikatesy - křepelky plněné velikonoční nádivkou a jiné dobroty.Můžeme se svézt na koni a vytvořit si v dílničkách velikonoční dárek.Ukázky ze života  Keltů se skupinou Menhir spatříme u keltských stavení na konci farmy. Nahlédneme do chaloupky, kde uvidíme, jak se u nás žilo v dřívějších dobách.Výstava 100. let zemědělství v Čechách představí hospodaření sto let zpět včetně zemědělských strojů. Pozor-můžeme si podojit kravičku na trenažéru jménem Anděla. A co dál - pohádka pro děti Ke korunám stromů,hraje divadlo LETADLO. Celý den budou prostupovat muzikantské perličky od umělce Jana Venase ml. -  skladatel a interpret napříč žánry a staletími; koncertování s legendárním Ritchiem Blackmorem z Deep Purple v letech 2007 až 2017.
Těšíme se na vás.
Vstupné: děti do 3 let zdarma, od 4 let : 40,-Kč; dospělí: 80,-Kč.
Program:

Táborový život Keltů se návštěvníkům otevře na konci farmy u keltských stavení. Divadelně šermířská skupina MENHIR  uskuteční jarní obřad Keltů ve 14 hodin - připojte se a užijte si tento výjimečný zážitek.
Dále spatříte výstavku vybavení,ukázku šperků na keltské motivy. Můžete se nechat ozdobit keltským účesem, zasoutěžit si  v dobovém stylu.Pojďte si užít čas v keltském duchu.